Apel z okazji Dnia Papieskiego

W dniu 16 października 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji 41. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie klas 5-8 poznawali życie i przesłanie Jana Pawła II. W tym roku apel był okazją do refleksji na na temat: Jak być dobrym człowiekiem? Poznając życie papieża Polaka, w tym także wiele interesujących faktów z jego dzieciństwa, zastanawialiśmy się: Czego możemy się od niego nauczyć aby prowadzić szczęśliwe i spełnione życie? Uczniowie klasy 5d zaprezentowali wskazówki życiowe Jana Pawła II w dziesięciu krokach:
1. Nie bój się marzyć!
2. Baw się!

3. Bądź odpowiedzialny!

4. Kochaj rodziców i rodzeństwo!
5. Szanuj innych!6. Szanuj Ziemię!7. Pomagaj innym!
8. Ćwicz ciało i umysł9. Módl się!10. Bądź patriotą!


Podczas apelu przypomniane zostały miejsca w Krakowie, związane z Janem Pawłem II, takie jak: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Grób rodziców Jana Pawła II na Cmentarzu Rakowickim, Skała papieska na Błoniach czy okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej.Apel zakończył się wspólnym śpiewem ulubionej pieśni Jana Pawła II pt. Barka.

Krzysztof Reszka

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM