Ok zeszyt dziecięcą drogą do sukcesu

        Innowacja pedagogiczna „Ok zeszyt dziecięcą drogą do sukcesu” wdrożona  została do realizacji w klasie 1c w pierwszych dniach września 2017r.

       Głównym założeniem innowacji było włączenie elementów oceniania kształtującego do zeszytu uczniowskiego i przy ich pomocy dostrzeżenie tak ważnego procesu uczenia się. Uczeń nakierowany na świadome uczenie się, rozumienie to, czego się uczy oraz doskonali samodzielność w tak ważnym procesie. Uczniowie otrzymują na zajęciach cele lekcji i kryteria sukcesu, podejmują pierwsze próby oceny koleżeńskiej i samooceny. Pojawia się też informacja zwrotna nauczyciela, której celem jest wskazanie dalszej drogi rozwoju dziecka. Wszystkie te elementy prowadzą do uzmysłowienia uczniowi, że uczenie się to jego własna, ważna praca, której wynikiem jest indywidualny sukces. Ta świadomość prowadzi do refleksji, która początkowo w formie graficznej, później słownej wyrażana będzie w zeszytach. Pierwszoklasiści działają pięknie i kreatywnie, lubią swoje OKzeszyty.

      By przybliżyć Okzeszyt rodzicom został utworzony przez wychowawczynię blog, na którym można znaleźć wiele cennych informacji i wskazówek edukacyjnych. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony: https://awatarki.jimdo.com/

                                                                          Barbara Bartnik

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM