Chemiczne podsumowanie semestru

W minionym już semestrze uczniowie naszej szkoły rozwijali zainteresowania z zakresu chemii i ochrony środowiska uczestnicząc w zajęciach koła chemicznego. Podczas zajęć samodzielnie eksperymentowali. Tworzyli i rozdzielali mieszaniny, badali właściwości metali, budowali cząsteczki, pobierali próbki pyłów i oglądali je pod mikroskopem..... a także po prostu dobrze się bawili pisząc atramentem sympatycznym czy tworząc piasek kinetyczny.

Podczas lekcji chemii nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i inicjatywą twórczą, na co dowodem są piękne modele atomów budowane przez klasy siódme. Klasy ósme ciężko pracowały nad trudnymi tematami, uczniowie znaleźli jednak czas nawet na twórczość literacką - powstały wiersze nawiązujące do tematów lekcji.

Zapraszam zatem do obejrzenia galerii

Małgorzata Waga