ksiazkiCzytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna zaprasza:

poniedziałek 7:45 - 15:00

wtorek 7:45 - 13:00

czwartek 7:45 - 15:00

piątek 7:45 - 13:00

Regulamin biblioteki Szkoły Podstawowej nr 111 w Krakowie

Regulamin wypożyczania darmowych podręczników

ZWROT KOSZTÓW PODRĘCZNIKA

„Żartobliwy wiersz o szkole”- szkolny konkurs literacki

Spotkanie z autorem „Skrzyni piorunów”

Spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Cichoniem

Spotkanie z P. Beatą Ostrowicką

10 października w filii nr 1 MBP mogliśmy porozmawiać z P. Beatą Ostrowicką autorką poczytnych książek dla dzieci i młodzieży.

spotkanie3  spotkanie2  spotkanie1

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„PRZYRODA W POEZJI”

I.

Konkurs organizowany jest z okazji Dnia Ziemi przez bibliotekę szkolną   i nauczycieli polonistów .

II. Cele konkursu:

• kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka i otaczającej przyrody,
  • rozbudzanie zainteresowań literackich i przyrodniczych,
  • popularyzacja poezji i rozbudzanie aktywności uczniów poprzez dobrowolny udział w organizowanych konkursach,
  • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów.

III. Kategoria wiekowa

Konkurs organizowany jest dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 111            w Krakowie.

IV. Repertuar

Prezentowane utwory- wiersze (w tym fragmenty obszerniejszych form lirycznych)- powinny być związane z tematyką konkursu.

V. Regulamin konkursu:

• każdy uczestnik prezentuje jeden utwór (czas recytacji nie może przekraczać 3min.)
  • dopuszcza się recytowanie wierszy z rekwizytami,
  • uczestników oceniać będzie jury powołane przez organizatora konkursu,
  • ocenie podlegać będzie:

- dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie

- kultura słowa

- ogólny wyraz artystyczny

Warunkiem uczestnictwa w konkursie recytatorskim  jest zapisanie się   u polonistów  do 7.04.2017 r. Jeżeli ilość zgłoszonych recytacji przekroczy  15, organizatorzy mają prawo przeprowadzić konkurs  w dwóch etapach.