ksiazkiCzytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna zaprasza:

poniedziałek 7:45 - 15:00

wtorek 7:45 - 13:00

czwartek 7:45 - 15:00

piątek 7:45 - 13:00

*Regulamin biblioteki Szkoły Podstawowej nr 111 w Krakowie

*Procedura wewnętrzna zwrotu podręczników

*Zasady płatności za niezwrócone podręczniki

Czytanie

List do rodziców

Prezentacja

Uwaga konkurs!

Właśnie rusza 4. edycja POPISZ SIĘ TALENTEM 2020

Wydawnictwo Nowa Era zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych kl.1-8. Jego uczestnicy mogą odkryć literackie pasje i rozwinąć umiejętność posługiwania się piękną polszczyzną.

Główna nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce.

Informacje na stronie https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem

#zostań w domu   #zostań w domu   #zostań w domu

Czytaj książki!

W  czasie gdy szkoły i biblioteki są zamknięte,  możecie sięgnąć  po otwarte zasoby edukacyjne, które znajdziecie w Internecie. Gdy przyjdzie wam ochota na dobrą książkę otwórzcie  Wolne Lektury. To  darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Lektury znajdziecie również w serwisie Lektury.gov.pl . Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Warto też zajrzeć na stronę https://polska-poezja.pl/
Znajdziecie tam polską poezję (w tym wiele utworów, które omawialiście na lekcjach) czytaną przez najlepszych polskich aktorów.

#zostań w domu   #zostań w domu   #zostań w domu

Z myślą o dzieciach i rodzicach Kraków Miasto Literatury UNESCO czyta bajki na drugie śniadanie. Codziennie od poniedziałku do piątku o 9.30 zaprasza do wspólnego spędzenia czasu przy bajce czytanej przez znane postaci krakowskiej kultury. Filmiki można znaleźć na profilach facebookowych  Krakowa Miasta Literatury UNESCO,  Krakowskiego Biura Festiwalowego, a także na kanale KBF na YouTube.

Darmowe e-booki wydawnictwa GREG

By pomóc rodzicom w opiece nad dziećmi i wspierać jednocześnie rozwój maluchów wydawnictwo Greg (na stronie www. greg.pl) przy-gotowało  darmowy e-book z  zadaniami z matematyki. Pamiętajmy, że ćwiczenie czyni mistrza, a zostanie mistrzem matematyki to dopiero coś!  Dostępne są też  e-booki: o unikaniu choroby oraz  łamigłówki i malowanki.  Wszystkie całkowicie bezpłatne.

4 marca 2020 odbył się międzyszkolny etap XIII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

Uczennica naszej szkoły  Janna Kenawy  pięknie przeczytała fragment „Przygód Pippi”  Astrid  Lindgren  i otrzymała wyróżnienie w kategorii klas  I i II.

Jest to bardzo duży sukces.

Gratulujemy!

„Żartobliwy wiersz o szkole”- szkolny konkurs literacki

*Spotkanie z autorem „Skrzyni piorunów”

*Spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Cichoniem