Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

Cyfrowobezpieczni.pl

W roku szkolnym 2017/2018  nasza szkoła podjęła działania dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.  Włączyliśmy się w ogólnopolski projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Realizując program będziemy zachęcać uczniów, rodziców i nauczycieli do odpowiedzialnych zachowań w sieci.

Elementami realizacji projektu będą:

• organizacja Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego- wydarzenia edukacyjno-informacyjne w szkole prowadzonego przez nauczyciela informatyki w formie warsztatów z uczniami oraz spotkań z nauczycielami i rodzicami ,
  • udział w Konkursie „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!” w którym konkurować będą szkoły z całego kraju, organizując oryginalne zajęcia o tematyce bezpieczeństwa cyfrowego.

Koordynatorem działań z ramienia szkoły jest nauczyciel informatyki Piotr Romanowicz, który z klasą VIIC będzie realizował  program.

SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Projekt "Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa" jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".